El Cantor, de Mario Navarro. Presentació per streaming
Event:Presentació en streaming
Hora:17:00
Espai:Die Ecke arte contemporáneo en Instagram
Descripció:Presentació de l'exposició “El Cantor”, de l'artista Mario Navarro, per streaming des de la seu de la galeria a Santiago de Chile.

Activitat a través d'Instagram Live (@dieeckegallery)
Presentació de l'intervenció artística de Laercio Redondo
Event:Trobada i visita guiada
Hora:19:00
Descripció:Activitat amb inscripció prèvia entre el 10 i 15 setembre: bgw@artbarcelona.es
17 set
Trobada amb Pedro Torres
Event:Visita comentada
Hora:11:00
Descripció:De 11h a 13h l'artista Pedro Torres i la galerista Laura González Palacios reben en Chiquita Room per a comentar el projecte expositiu "Time Bends as We Come Closer". 
Es preveuen dos torns de visites. 

Aforament limitat. 
Inscripció prèvia: hola@chiquitaroom.com
Trobada amb Pedro Torres i música en directe
Event:Visita comentada i concert
Hora:17:30
Descripció:De 17:30h a 20:00h l' artista Pedro Torres i la galerista Laura González Palacios reben en Chiquita Room per comentar el projecte expositiu "Time Bends as We Come Closer". El cantant i compositor Luis Torroja interpreta alguns dels seus últims temes en directe. 
Es preveuen dos torns de visites. 

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: hola@chiquitaroom.com
Visita guiada a la exposició El Món al principi
Event:Visita guiada
Hora:18:00
Espai:Alalimón
Descripció:Entre 18:00h i 21:00h 
Inauguració de l'exposició "El Món al principi", de Virginia Rota, i visites guiades en differents torns.

Aforament limitat. 
Inscripció prèvia: info@alalimon.org
Ella, l’ull, el dit, la mà. Visita comentada
Event:Visita guiada
Hora:18:00
Espai:ADN Galeria
Descripció:Visita guiada a la exposició "Ella, l’ull, el dit, la mà" per la comissaria Alexandra Laudo i les artistes María María Acha-Kutscher i Núria Güell.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: communication@adngaleria.com
Presentació de l'exposició i concert
Event:Presentació i concert
Hora:19:00
Espai:Sala Parés
Descripció:Presentació de l'exposició "Cossiols: El temps retratat" a càrrec d'Antoni Garau i Miguel Benzores, comissaris. A continuació, concert a càrrec de Marcel Homar (piano): recull de peces favorites de Catany alternades amb un recital de poemes imprescindibles pel fotògraf (30-45'):

• Frederic Mompou: Musica callada
• Erik Satie: Gymnopèdies, núm. 1
• Frédéric Chopin: Nocturnos 
• Maurice Ravel: Pavane pour une infante défunte

Aforament limitat (60 persones). 
Inscripcions: salapares@salapares.com
Ella, l’ull, el dit, la mà. Visita comentada
Event:Visita guiada
Hora:19:00
Espai:ADN Galería
Descripció:Visita guiada a la exposició "Ella, l’ull, el dit, la mà" per la comissaria Alexandra Laudo i les artistes María María Acha-Kutscher i Núria Güell.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: communication@adngaleria.com
Introducció a Notes on the Anthropocene
Event:Visita comentada
Hora:19:30
Descripció:Introducció a l'exposició "Notes on the Anthropocene" per Jean McNeil i els artistes Diego Ferrari, Rosa Galindo i Rubén Martín de Lucas.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@pigmentgallery.es
L'art del buit: ceramistes contemporanis. Trobada amb els artistes
Event:Trobada
Hora:19:30
Descripció:Trobada amb els artistes de l'exposició "L'art del buit: ceramistes contemporanis".

Aforament limitat.
Inscripcions: gestioart@arturamon.com
Kepa Garraza presenta Propaganda
Event:Visita guiada
Hora:12:00
Descripció:Visita guiada de l'exposició 'Propaganda' per l'artista Kepa Garraza. 

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: galeria@victorlope.com
Notes on the Anthropocene. Visita guiada pels artistes
Event:Visita guiada
Hora:12:00
Descripció:Visita guiada a l'exposició "Notes on the Anthropocene" pels artistes Diego Ferrari, Rosa Galindo i Rubén Martín de Lucas

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@pigmentgallery.es
Visita conversada amb Mar Arza
Event:Visita conversada
Hora:13:00
Descripció:Visita conversada amb Mar Arza amb motiu de la seva exposició LE HASARD JAMAIS en la galeria RocioSantaCruz.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@rociosantacruz.com
Visita amb Ana Arsuaga i Bruna Ruiz Planella
Event:Visita guiada
Hora:17:00
Espai:Galeria H2O
Descripció:Visita guiada a l'exposició “Begitarte” per les artistes Ana Arsuaga i Bruna Ruiz Planella.

Aforament limitat. 
Inscripció prèvia:  galeria@h2o.es
Ella, l’ull, el dit, la mà. Visita comentada
Event:Visita guiada
Hora:18:00
Espai:ADN Galería
Descripció:Visita guiada a la exposició "Ella, l’ull, el dit, la mà" per la comissaria Alexandra Laudo i les artistes María María Acha-Kutscher i Núria Güell.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: communication@adngaleria.com
Notes on the Anthropocene. Visita guiada pels artistas
Event:Visita guiada
Hora:18:00
Descripció:Visita guiada a l'exposició "Notes on the Anthropocene" pels artistes Diego Ferrari, Rosa Galindo i Rubén Martín de Lucas

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@pigmentgallery.es
Inauguració elèctrica
Event:Activació de l'exposició
Hora:18:30
Descripció:Activació de l'exposició "Paisatge interior amb Marina", per part de l'artista Mabel Palacín i el seu equip.

Aforament limitat. 
Inscripció prèvia: info@angelsbarcelona.com
Concert de jazz
Event:Concert
Hora:19:00
Espai:Alalimón
Descripció:Finalització 20:00h.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@alalimon.org
Anna Dot: performance
Event:Performance
Hora:19:00
Descripció:Performance d'Anna Dot en el marc de l'exposició “Escrits per a la pell vident” (2 torns, el segon en anglès).

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@bombonprojects.com
Trobada amb Pedro Torres i música en directe
Event:Visita guiada i concert
Hora:19:00
Descripció:L'artista Pedro Torres i la galerista Laura González Palacios reben en Chiquita Room per comentar el projecte expositiu "Time Bends as We Come Closer". El cantant i compositor Luis Torroja interpreta alguns dels seus últims temes en directe. 
 
Aforament limitat. 
Inscripció prèvia: hola@chiquitaroom.com
Ella, l’ull, el dit, la mà. Visita comentada
Event:Visita guiada
Hora:19:00
Espai:ADN Galeria
Descripció:Visita guiada a la exposició "Ella, l’ull, el dit, la mà" per la comissaria Alexandra Laudo i les artistes María María Acha-Kutscher i Núria Güell.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: communication@adngaleria.com
Els Dalton: trobada amb els artistes
Event:Trobada
Hora:19:30
Espai:Dilalica
Descripció:Els artistes Miguel Fructuoso, María Sánchez i Miguel Ángel Tornero parlaran del procés col·laboratiu i les obres presents en aquesta exposició.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: hola@dilalica.com
ARCO GalleryWalk – Gràcia
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:11:00
Descripció:De 11:00h a 13:00h.
Punt de trobada: primera galería galeria H2O. 
Desplaçament a peu. 
En castellà/català, segons preferències del grup.

AFORAMENT COMPLET
Reserves: bgw@artbarcelona.es
ARCO GalleryWalk-Trafalgar/Poblenou
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:11:00
Descripció:De 11:00h a 14:00h. 
Punt de trobada: primera galeria (Pigment Gallery en Montoya). 
Desplaçament en bus i a peu. 
En castellà/català, segons preferències del grup.

AFORAMENT COMPLET
Reserves: bgw@artbarcelona.es
Trobada amb Pedro Torres
Event:Visita comentada
Hora:11:00
Descripció:De 11h a 13h l'artista Pedro Torres i la galerista Laura González Palacios reben en Chiquita Room per a comentar el projecte expositiu "Time Bends as We Come Closer". 
Es preveuen dos torns de visites. 

Aforament limitat. 
Inscripció prèvia: hola@chiquitaroom.com
ARCO GalleryWalk – Eixample 3
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:11:00
Descripció:De 11:00h a 14:00h.
Punt de trobada: primera galeria Víctor Lope Arte Contemporáneo.
Desplaçament a peu.
En castellà/català, segons preferències del grup.

AFORAMENT COMPLET
Reserves: bgw@artbarcelona.es
Jordi Marcet comenta l'exposició
Event:Visita guiada
Hora:11:30
Descripció:Visita guiada a l'exposició “L' art del buit: ceramistes contemporanis” per Jordi Marcet, president de l'Associació de Ceramistes de Catalunya.

Aforament limitat. 
Inscripció prèvia: gestioart@arturamon.com
ARCO GalleryWalk – Eixample 1
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:12:00
Descripció:De 12:00h a 14:00h.
Punt de trobada: primera galería Mayoral.
Desplaçament a peu. 
En castellà/català, segons preferències del grup.

AFORAMENT COMPLET
Reserves: bgw@artbarcelona.es
Els Profetes, de Dora García
Event:Performance
Hora:12:00
Espai:ProjecteSD
Descripció:Entre 12:00h i 15:00h.
“Els profetes”, de Dora García: acte performatiu continuat. 

Entrada sense inscripció prèvia, respectant l'aforament màxim de 10 persones. 
Notes on the Anthropocene. Visita guiada pels artistes
Event:Visita guiada
Hora:12:00
Descripció:Visita guiada a l'exposició "Notes on the Anthropocene" pels artistes Diego Ferrari, Rosa Galindo i Rubén Martín de Lucas

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@pigmentgallery.es
Xerrada amb Fernando Castro
Event:Trobada
Hora:12:30
Descripció:Victor Castañeda, director de Galeria Contrast, xerra amb el filòsof i crític d'art Fernando Castro, a propòsit de l'obra de Lluís Barba
En castellà.
La xerrada serà transmesa en streaming per Youtube i Facebook.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@galeriacontrast.com
Miguel Marina comenta la exposición Isidoro García Yágüez
Event:Visita guiada
Hora:16:00
Descripció:L' artista Miguel Marina ofreix una visita guiada a l'exposició "Isidoro García Yágüez".
En castellà.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@anamasprojects.com
Familiar
Event:Visita guiada per a famílies
Hora:16:00
Descripció:De 16:00h a 18:00h. 
A càrrec d'Alexandra Laudo
A través de l'obra de diferents artistes s'exploraran qüestions relatives a la percepció de les coses, al nostre sentit de la vista, als efectes que els colors tenen en nosaltres, i també s'inventaran fórmules per a mirar el món de maneres diferents.

Idioma: castellà/català segons preferències del grup.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: bgw@artbarcelona.es 
ARCO GalleryWalk - Ciutat Vella
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:16:30
Descripció:De 16:30h a 18:30h. 
Punt de trobada: primera galeria Chiquita Room. 
Desplaçament a peu. 
En castellà/català, segons preferències del grup.

AFORAMENT COMPLET
Reserves: bgw@artbarcelona.es
Visita performativa d' Eulàlia Rovira
Event:Performance/Vistita guiada
Hora:17:00
Espai:etHALL
Descripció:Visita guiada performativa a l'exposició Deaden the deadened per l'artista Eulàlia Rovira.

Aforo limitado.
Inscripción previa: ethall.bcn@gmail.com. 
ARCO GalleryWalk – Sants/L’Hospitalet de Llobregat
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:17:00
Descripció:De 17:00h a 20:00h.
Punt de trobada: primera galería Carles Taché.
Desplaçament en bus.
La ruta finalitza a Plaça Espanya.
En català/castellà, segons preferències del grup.

AFORAMENT COMPLET
Reserves: bgw@artbarcelona.es
ARCO GalleryWalk –Eixample 2
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:17:00
Descripció:De 17:00h a 18:30h.
Punt de trobada: primera galeria (Galeria Zielinsky).
Desplaçament a peu.
En castellà/català, segons preferències del grup.

AFORAMENT COMPLET
Reserves: bgw@artbarcelona.es
Visita amb Ana Arsuaga i Bruna Ruiz Planella
Event:Visita guiada
Hora:17:00
Espai:Galeria H2O
Descripció:Visita guiada a l'exposició “Begitarte” per les artistes Ana Arsuaga i Bruna Ruiz Planella.

Aforament limitat. 
Inscripció prèvia:  galeria@h2o.es
Notes on the Anthropocene. Visita guiada pels artistas
Event:Visita guiada
Hora:18:00
Descripció:Visita guiada a l'exposició "Notes on the Anthropocene" pels artistes Diego Ferrari, Rosa Galindo i Rubén Martín de Lucas

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@pigmentgallery.es
A L I E N T O. Visita guiada per Anna Manubens
Event:Visita guiada
Hora:18:00
Descripció:Visita guiada a l'exposició A L I E N T O, de l'artista Beatrice Gibson, a càrrec de la comissària de la mostra, Anna Manubens.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: pol@noguerasblanchard.com
Su vertical nos retiene
Event:Presentació
Hora:18:30
Descripció:Presentació del vídeo 'Su vertical nos retiene' (8'32'') i conversa amb l'artista Fernando Prats.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: galeria@galeriajoanprats.com
Inauguració elèctrica
Event:Activació de l'exposició
Hora:18:30
Descripció:Activació de l'exposició "Paisatge interior amb Marina", per part de l'artista Mabel Palacín i el seu equip.

Aforament limitat. 
Inscripció prèvia: info@angelsbarcelona.com
Artévete. Ruta de galeries amb Enrique del Río
Event:Visita guiada
Hora:18:30
Descripció:En el marc de Artévete, programa dirigit a potencials nous compradors i compradores, Enrique del Río, fundador de We Collect Club, realitzarà una visita guiada a una selecció de galeries del programa. Punt de trobada: Galeria Contrast.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: bgw@artbarcelona.es
Visita conversada amb Mar Arza
Event:Visita conversada
Hora:19:00
Descripció:Visita conversada amb Mar Arza amb motiu de la seva exposició LE HASARD JAMAIS en la galeria RocioSantaCruz.

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@rociosantacruz.com
Performance Blue While Black de Pedro Torres
Event:Performance
Hora:00:00
Espai:hangar.org
Descripció:Performance “Blue While Black” de l'artista Pedro Torres per streaming en HANGAR.ORG i en el perfil d'Instagram de @chiquitaroom.
Amb la participació de Laura Llaneli (so en directe), Guillem Jiménez (dança) i Anna Irina Russell (composició escènica).
ARCO GalleryWalk –Eixample 1bis
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:11:00
Descripció:De 11:00h a 13:00h.
Puno de trobada: primera galería Galería Contrast. 
Desplaçament a peu.
En castellà/català, segons preferències del grup.

AFORAMENT COMPLET
Reserves: bgw@artbarcelona.es
ARCO GalleryWalk - Eixample 2bis
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:11:00
Descripció:De 11:00h a 12:30h.
Punt de trobada: primera galería ProjecteSD.
Desplaçament a peu.
En castellà/català, segons preferències del grup.

AFORAMENT COMPLET
Reserves: bgw@artbarcelona.es
ARCO GalleryWalk – Gràcia bis
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:11:00
Descripció:De 11:00h a 13:00h.
Puno de trobada: primera galeria Espai Tactel.Toormix. 
Desplaçament a peu.
En castellà/català, segons preferències del grup.

AFORAMENT COMPLET
Reserves: bgw@artbarcelona.es.
ARCO GalleryWalk –Eixample 3bis
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:11:00
Descripció:De 11:00h a 14:00h.
Punt de trobada: primera galería Artur Ramon Art. 
Desplaçament a peu.
En castellà/català, segons preferències del grup.

AFORAMENT COMPLET
Reserves: bgw@artbarcelona.es
Taller per a nens i nenes
Event:Taller
Hora:11:00
Espai:Alalimón
Descripció:Taller de autoreferencia fotogràfica per a nens i nenes d'entre 5 a 8 anys a càrrec d'Ana Benavent.
Després d'explicar el projecte, els participants treballen a duo amb un adult fotografiant l'entorn per a trobar les seves pròpies claus de l'exposició "El món al principi", de Virgínia Rota.

Aforament limitat.
Inscripcions: info@alalimon.org
Petit Taché
Event:Taller
Hora:12:00
Descripció:De 12:00h a 13:00h. Taller per a nens i nenes a partir de 5 anys. Conèixer a l'artista Miguel Ángel Campano i les etapes per les quals va passar la seva pintura fins a centrar-se en les obres dels anys 90 que formen part de l'exposició: peces en blanc i negre amb formes geomètriques, positiu i negatiu.   

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@petittache.com
Visita amb Ana Arsuaga i Bruna Ruiz Planella
Event:Visita guiada
Hora:12:00
Espai:Galeria H2O
Descripció:Visita guiada a l'exposició “Begitarte” per les artistes Ana Arsuaga i Bruna Ruiz Planella.

Aforament limitat. 
Inscripció prèvia:  galeria@h2o.es
Francisco Baena Díaz parla sobre José Guerrero
Event:Trobada en streaming
Hora:12:30
Espai:Mayoral
Descripció:Xerrada sobre José Guerrero a càrrec de Francisco Baena Díaz, director del Centro José Guerrero de Granada.
Retransmisió per streaming en la galería Mayoral i en les xarxes socials de Mayoral. 

Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@galeriamayoral.com
Pedro Torres studio visit
Event:Studio Visit
Hora:12:30
Espai:Hangar
Descripció:12:30h i 14:00h: dues visites guiades a l'estudi de l'artista Pedro Torres en Hangar, centre obert per a la recerca i la producció artística que fa costat a l'art i la creació.

Aforament limitat. 
Inscripció prèvia:  bgw@artbarcelona.es
Jordi Mitjà: Succeeix cada dia. Visita guiada
Event:Visita guiada
Hora:12:30
Descripció:Visita guiada a l'exposició “Succeeix cada dia” a càrrec de l'artista Jordi Mitjà i la comissària Joana Hurtado.

Aforament limitat. Inscripcions: info@bombonprojects.com
26 set
ARCO GalleryWalk – Sants/L’Hospitalet de Llobregat bis
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:11:00
Descripció:11:00h – 14:00h.Punt de trobada: primera galería Galeria Carles Taché. 
Desplaçament en bus.
La ruta finalitza a Plaça Espanya.
En català/castellà, segons preferències del grup.

Reserves: bgw@artbarcelona.es
ARCO GalleryWalk-Trafalgar/Poblenou bis
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:11:00
Descripció:11:00h - 14:00h.
Punt de trobada: primera galeria (Pigment Gallery en Montoya).
Desplaçament en bus i a peu. 
En castellà/català, segons preferències del grup.

Reserves: bgw@artbarcelona.es
Cloenda de l'exposició Notes on the Anthropocene
Event:Cloenda
Hora:12:00
Descripció:Aforament limitat.
Inscripció prèvia: info@pigmentgallery.es
ARCO GalleryWalk - Ciutat Vella bis
Event:ARCO GalleryWalk
Hora:17:00
Descripció:17:00h – 19:00h
Punt de trobada: primera galeria Chiquita Room. 
Desplçament a peu. 
En castellà/català, segons preferències del grup.

Reserves: bgw@artbarcelona.es